Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол позачергового робочого засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

28.03.2014

Дата та час проведення: 05 березня 2014 року, 15 год. 00 хв.

Місце проведення: Конгрес-хол Міндоходів (м. Київ, Львівська площа, 8)

Присутні: на початок засідання зареєстровано 39 членів Громадської ради, з них за довіреністю – 5 осіб (список додається).

від Міністерства доходів і зборів України:

Скупова Т.В. – начальник відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства управління комунікацій з громадськістю Інформаційно-комунікаційного департаменту;

від Міністерства фінансів України:

Дусяк С.П. – заступник директора Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України;

інші представники громадськості: 7 осіб (список додається).

Порядок денний:

1. Обговорення питання реорганізації Міністерства доходів і зборів України.

2. Різне.

 

Головуючий: Голова Громадської ради при Міндоходів України –  Романчук Ярослав Васильович.

 

Щодо питання 1 Порядку денного

ВИСТУПИЛИ:

Романчук Я.В. (Голова Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України), який відкрив засідання та нагадав про прийняте на попередній зустрічі (03.03.2014) рішення про доопрацювання проекту звернення до Уряду із закликом щодо перегляду рішення про ліквідацію Міндоходів України.

Дроговоз Ю.С. (Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”), яка ознайомила з доопрацьованим проектом звернення з урахуванням пропозицій та зауважень членів Громадської ради при Міндоходів України.

В обговоренні взяли участь:

Романчук Я.В., Галенко І.В., Доротич С.І., Дусяк С.П., Дячук Д.І., Ізовіт Т.Л., Платонов О.І., Повх В.М., Потапенко В.І., Потапова Н.В.,  Ткачова Е.В., Трусов С.І., Хмільовський В.М., Юровський Д.Б.

Члени Громадської ради висловили занепокоєння щодо ліквідації Міндоходів, що може значно погіршити процес адміністрування податкових та митних платежів, оскільки в Міністерстві налагоджено дію електронних сервісів, полегшено інформаційний обмін та спрощені контрольні функції.

Зокрема, Ізовіт Т.Л. зауважила, що питання ліквідації Міндоходів не на часі. Бухгалтери та аудитори потребують стабільності в наданні електронної звітності. Тому, перш ніж робити кроки щодо ліквідації відомства, необхідно провести всеукраїнське громадське обговорення доцільності такого реформування Міндоходів.

Юровський Д.Б. наголосив на необхідності існування громадських уповноважених по контролю за діяльністю Міндоходів.

Кучинським Ю.Ф. висловлено позицію щодо підтримки ліквідації Міндоходів та відновлення діяльності податкової та митної служб як відокремлених відомств. Окремо акцент було зосереджено на питанні надання права законодавчої ініціативи відомствам та підпорядкованість Мінфіну.

Галенко І.В. запропонував ініціювати дискусію щодо удосконалення законодавчого регулювання правового поля проведення органами державної влади консультацій з громадськістю.

Дячуком Д.І., Кучинським Ю.Ф. висловлено пропозицію провести прес-конференцію за участі представників громадськості та бізнесу, під час якої озвучити позицію щодо ліквідації Міндоходів.

Романчук Я.В. підбив підсумки засідання та нагадав про право кожного інституту громадянського суспільства направити індивідуальне звернення до Уряду або Мінфіну щодо доцільності ліквідації Міндоходів шляхом реорганізації контролюючих органів.

 

 

Голова

Громадської ради при Міндоходів                           Я.В. Романчук

 

 

Секретар

Громадської ради при Міндоходів                                   О.О. Рачук