Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Віктор Кривіцький: Сьогодні на контролі кожний випадок зупинення оформлення товару через спрацювання ризиків АСАУР

30.01.2019 -

На сьогодні ефективне виконання митних формальностей здійснюється посадовими особами органів доходів і зборів із застосуванням системи  аналізу та управління ризиками. В першу чергу їх виконання націлено на перевірку достовірності декларування та повноти оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України. Про це розповів в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький під час зустрічі з представниками Американської Торговельної Палати в Україні.

«Спрацювання профілів ризиків під час митного оформлення товарів свідчить про наявність певних невідповідностей у митній декларації. Відповідно, від митника вимагається проведення додаткових форм митного контролю, які дозволять ці невідповідності усунути та завершити митне оформлення», – розповів Віктор Кривіцький.

За його словами, завдяки удосконаленим профілям ризиків на сьогодні на кордоні практично зупинено спроби «сірого» імпорту. Для тих суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють прозоро і мають позитивну податкову історію, спрацювання ризиків означає лише необхідність подати митниці додаткові документи для підтвердження інформації в декларації. Тобто митниця знову здійснює акцент, перш за все, не на сервісних функціях, а на безпекових та контролюючих, оскільки, як свідчить аналіз, останнім часом «сірий» імпорт має значну перевагу над «білим», що створює неконкурентні умови роботи для підприємств українського ринку.

Віктор Кривіцький також зауважив, що система спрацьовує виключно при наявності ризиків. Так, наприклад, протягом 28-29 січня спрацьовано 667 ризиків, скориговано митну вартість товарів  по 182 МД, і лише по 53 проведено догляд.

Загалом з 11 січня по 29 січня 2019 року АСАУР спрацювала по 1230 деклараціям, з яких по профілю контролю митної вартості – 298. Додаткові надходження від коригування митної вартості склали 20,8 млн грн.. За результатами проведених консультацій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності самостійно скориговано митну вартість майже на 1,4 млн гривень. 

Загалом на сьогодні в ДФС фіксують зменшення випадків спрацювання системи АСАУР при митному оформленні. Зокрема, порівняно з минулим тижнем, їх кількість зменшилася в 3-4 рази.

«Ми відкриті до співпраці. Якщо у бізнесу виникають сьогодні певні проблеми з митним оформленням через нові профілі ризику, надавайте свої факти. Будемо розбиратися з кожними  випадком», – наголосив Віктор Кривіцький.

Він також запропонував представникам АТП долучитися до розробки критеріїв «білого» чи «сірого» бізнесу, адже на сьогодні немає чітко визначених характеристик, тому говорити про 100-відсоткове потрапляння в ціль при визначенні ризикових операцій неможливо. Саме тому бізнес може надати свої пропозиції, як саме сформувати об’єктивні критерії, які базуватимуться, зокрема, на митній діяльності підприємства, податковій історії тощо.

«Ми проводимо зустрічі з бізнесом для того, щоб чути їх проблеми та оперативно їх вирішувати. Якщо є недоліки в роботі, ми готові їх усувати, якщо є проблеми – вирішувати», – підкреслив Віктор Кривіцький.

У свою чергу представники АТП виявили бажання долучитися до цієї роботи та надати свої пропозиції ДФС, а також відзначили готовність до діалогу представників ДФС та, зокрема, митниць.