Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Топова п’ятірка митних порушень від Харківської митниці ДФС за 2016 рік

11.01.2017 -

За підсумками 2016 року Харківська митниця ДФС є одним з лідерів виявлення  нестандартних порушень митних правил при переміщенні товарів через митний кордон України.

Представляємо п’ятірку «креативних» випадків порушення митних правил, в яких порушники намагались приховати товари від пильного ока митників.

1. Здобна схованка

«Особливі пиріжки» виявили митники на митному посту «Харків-пасажирський» під час митного контролю спільно з прикордонниками поїзду «Харків-Москва».

Один з пасажирів потягу сховав у пиріжках наркотичну речовину, більш того аби відвести очі митників відкрито поклав на столі в купе перемішавши зі звичайними булками з сосисками. В ході декларування пасажир заявив про відсутність заборонених предметів. Однак, службовий собака спрацював на пиріжки  і після того, як пироги надломили, в деяких з них виявили коноплю, яка була замотана в фольгу. Загалом було знайдено 20 грам наркотичної речовини у 2 пиріжках.

Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Виявлену речовину вилучено.

2. Художнє порушення

Невідомо чи збирався наш співвітчизник малювати, проте сховав у порожнині фломастеру згорток з листів коноплі. Проте «винахідливість» на цьому у порушника не скінчилась: в футлярі для мобільного телефону митники виявили цигарку-самокрутку з коноплею, а у порожнині для батарейки тримеру для стрижки волосся виявили пластиковий тубус з маслом коноплі та самою коноплею.

Випадок стався на митному посту «Гоптівка», до якого прибуло авто під керуванням громадянина України. Під час усного декларування громадянин заявив, що не переміщує будь-якої зброї, наркотичних речовин, товарів або предметів, які заборонені або обмежені до переміщення через митний кордон України, тим самим обравши спрощену систему «зелений коридор». Проте митники звернули увагу на досить знервовану поведінку водія автівки та спрямували авто до «червоного коридору», де підчас біль ретельного огляду авто та речей виявили в рюкзаку вищезгадані «схованки».

За даним фактом відносно правопорушника був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено.

3. Грошова бакалія

Майже 740 тисяч гривень та  майже 300 пластикових банківських карток на різні прізвища сховала винахідлива громадянка серед пачок з борошном, крохмалем, вівсяними пластівцями та цукром. Таку коштовну бакалію виявили співробітники  митного поста «Чугунівка» під час митного контролю мікроавтобусу (за інформацією СБУ). Попередньо пасажири мікроавтобусу заявили про відсутність предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, або предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України. Проте з метою відпрацювання інформації СБУ було прийнято рішення про переведення мікроавтобусу на смугу руху «червоний коридор» для більш ретельного та поглибленого огляду, де в результаті огляду особистих речей однієї з пасажирок, серед продуктів харчування і були виявлені сховані гроші та банківські картки.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

4. Вперті порушники

Коноплю в подушці та електронній сигареті  виявив «чотирилапий митник» Любомир в пункті пропуску «Гоптівка», куди прибуло авто з пасажирами, які прямували до Росії.

Пасажири авто заявили про відсутність будь-яких заборонених предметів, проте службовий собака харківських митників Любомир спрацював на сумку для ноутбука, яка знаходилась у салоні авто на третьому ряді сидінь та належала одному з пасажирів.

Навіть при повторному опитуванні один з пасажирів не зізнався в приховуванні. В ході поглибленого огляду сумки для ноутбука серед особистих речей був виявлений пристрій для паління у пластиковому контейнері, а після цього Любомир спрацював на подушку, яка знаходилась у салоні авто. При огляді подушки всередині був виявлений згорток з фольги з «коноплею» загальною вагою 20 грам, який теж належав зазначеному громадянину.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

5. Пухнасте порушення

12 баночок несертифікованого хімічного препарату «Метальдегід» було виявілено в іграшковому ведмедику працівниками митного поста «Харків-пасажирський». Дитячу іграшку нашпиговану препаратом виявили під час митного контролю у громадянина Вірменії в потягу сполученням «Москва- Харків».

Відносно порушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.