Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Одеські митники завадили вивезенню з України ікони минулого століття

10.01.2018 -

Громадянин України намагався незаконно вивезти ікону через пункт пропуску „Кучурган - Первомайськ” митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС.

Прямуючи до Молдови на власному автомобілі «MERCEDES-BENZ VITO», він обрав для проходження митного контролю «зелений коридор».

Проте під час здійснення прикордонно-митного контролю транспортного засобу в поличці водійських дверцят без ознак приховування було виявлено написану на дошці ікону, приблизно датовану серединою минулого століття.

За попередньою інформацією з відкритих джерел це – копія Смоленської ікони Божої Матері.

Смоленську ікону Божої Матері іменують “Одигітрія”, що означає «Дороговказна».

За церковними переказами вона була написана святим євангелістом Лукою під час земного життя Пресвятої Богородиці.

На початку ХІ століття ікона потрапила до Київської Русі, а згодом до Смоленська.

Наразі складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного кодексу України.

Ікону передано на експертизу, за результатами якої буде встановлено її належність до культурних цінностей та вартість.

 Довідково:

Відповідно до частини 5 статті 374 Митного кодексу України, культурні цінності за кодами 9701100000 (картини, малюнки та пастелі), 9701900000, 9702000000, 9703000000, 9704000000, 9705000000, 9706000000 (предмети антикваріату віком понад 100 років) згідно з УКТЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.

За наявності таких предметів, громадянин при виїзді з митної території України зобов’язаний самостійно обрати канал руху “червоний коридор” та здійснити їх письмове декларування.

Згідно з п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Пунктом 6 ст. 366 передбачено, що громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації.

Проте звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.