Державною фіскальною службою України вживаються заходи, спрямовані на забезпечення системної протидії корупції у податковій та митній сферах.
Здійснення заходів щодо забезпечення у ДФС та її територіальних органах безпеки діяльності, а також державних службовців та працівників від протиправних посягань, пов’язаних із виконанням ними службових обов’язків та забезпечення заходів щодо протидії корупції і контроль за її реалізацією в апараті Державної фіскальної служби України, її територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління покладено на Головне управління внутрішньої безпеки ДФС України.
Внутрішня безпека органів ДФС – це захист від впливу зовнішніх і внутрішніх негативних факторів, який забезпечує здатність протистояти дезорганізуючим діям, дозволяє зберігати працездатність особового складу та необхідний для виконання службових функцій потенціал.
Забезпечення внутрішньої безпеки - це реалізація комплексу правових, адміністративно-управлінських, соціально-психологічних, технічних та режимних заходів, спрямованих на запобігання нанесенню шкоди роботі органів ДФС внаслідок впливу зовнішніх і внутрішніх факторів шляхом їх нейтралізації або усунення.
Так, підрозділами ГУВБ упродовж січень-червень 2019 року вжито низку організаційних і практичних заходів, спрямованих на упередження, виявлення та припинення правопорушень у сфері службової діяльності працівників ДФС.
Зокрема, за фактами вчинення посадовими особами органів доходів і зборів корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, органами досудового розслідування розпочато 125 кримінальних проваджень, з них 67 – за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки.
У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки, працівникам органів Державної фіскальної служби України оголошено 32 повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, 4 особи судом вже визнано винними у скоєнні злочинів.
Впродовж звітного періоду за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 43 адміністративні протоколи про скоєння корупційних правопорушень або пов’язаних з корупцією, за якими одну особу визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень.
Для упередження правопорушень у сфері службової діяльності та порушень трудової дисципліни з боку працівників органів доходів і зборів, підрозділами ГУВБ активізовано профілактичну роботу у розрізі як внутрішніх, так і зовнішніх комунікацій.
Важливе значення надається інформуванню громадськості про заходи, що вживаються Державною фіскальною службою у сфері протидії корупції.
З цією метою, зокрема, з початку року на відомчому веб-порталі розміщується інформація про результати діяльності фіскальної служби у напрямку протидії корупції, у періодичних виданнях, на радіо та телебаченні опубліковуються і розміщується статті та інші матеріали із зазначеної тематики.